Megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharcról a Péter Pál Óvodában

Ma délelőtt összegyűlt óvodánk minden csoportja a tornateremben, hogy együtt emlékezzünk meg a március 15-i eseményekről. Mindenki ünneplőbe öltözött, fehér felsőt és kokárdát viselt. A nagycsoportos lányok az általuk készített pártát is a fejükre tették.

Meghallgattak egy mesét Petőfi Sándorról és legjobb barátjáról, a varázslatos, kék tollról. A toll írásra valamint a nagyravágyó, pökhendi, Magyarország fölött igazságtalanul uralkodó császártól való megszabadulásra bíztatta őt. A márciusi ifjak a Pilvax kávéházban megfogalmazták a 12 pontot, majd a Landerer nyomdában való sokszorosítás után szétosztották a nép (az ovisok) között. A Nemzeti dal elszavalása után pedig a császás embereinél célt érve, megfogalmazták a gyerekek is óvodánk 12 pontját, 12 kérését.

Add Istenem, hogy

1. ne legyünk betegek!
  2. segítse fel mindenki azt, aki elesik!
  3. jócselekedeteket vigyünk végbe a nagyböjtben!
  4. jószívűek legyünk!
  5. béke legyen, ne legyen háború!
  6. egszséges legyen az egész családom!
  7. ne legyünk szomorúak!
  8. sokat tudjunk játszani!
  9. gyógyuljon meg a testvérem!
  10. hamar hazamehessek az óvodából!
  11. mindig boldogok legyünk!
  12. szeressük egymást!

Kéréseink meghallgatásáért elimádkoztuk közös gyertyagyújtás után a Miatyánkot, majd befejezésül elénekeltük együtt a Himnuszt.

Bihari Nóra