Iskolai galéria

Péliföldszentkereszt - Erdei iskola 2020

Farsang 2022

Igaz, hogy csak osztályonként tudtuk megszervezni az idei farsangot, de diákjaink vidám, kreatív jelmezei igazán színes kavalkádot varázsoltak az iskolába. Köszönet nekik, a szülőknek, az osztályfőnököknek és minden segítőnek.

Vízkereszt 2022

Don Bosco ünnep 2022

Hallo, Schweiz

Felsőtagozatos, németül tanuló diákjaink március hónapban részt vettek a Hallo, Schweiz! című levelező projektversenyen (A1, A2 és B1 nyelvi szintek). A 3-4 fős csapatok a játékos, kreatív és ismeretbővítő feladatokat részben egyénileg, részben közösen oldották meg jó hangulatban , miközben elmélyültek az alpesi ország természeti szépségeiben , ünnepi szokásaiban, világhírű termékei és márkái, valamint az ínyencségek ismeretében. A legnagyobbak szakcikkeket írtak egy természeti magazinnak, saját csokibonbont készítettek, a kisebbek pedig vagy Gipfelit (svájci vajas croissant) sütöttek, vagy “Ki tud többet Svájcról?” címmel társasjátékot készítettek. Pályázataink elbírálását nagy izgalommal várjuk. A részvétel és kitartás önmagában dicséretre méltó , ezért nagy szeretettel gratulálunk a verseny résztvevőinek és egyúttal köszönjük Király Kinga kolléganőnk munkáját.