"Isten másokért teremtett bennünket!"
Don Bosco

A SZALIM Don Bosco lelkiségében működő szervezet, ami a fiatalok evangelizálásával, nevelésével, oktatásával és szocializációjának támogatásával foglalkozik – önkéntes fiatalok bevonásával. A szalézi atyák, testvérek, a szalézi nővérek és a Szalézi Család minden tagja segíti a fiatalokat a mindennapi fejlődésben, melléjük állnak és együtt haladnak a szentség felé vezető úton.A szaléziak mellett a Mozgalmat az abban részt vevő gyerekek és a sokszor felelős szerepet is vállaló fiatalok alkotják, akiknek tevékenységét korszerű, rugalmas, kreatív és fiatalos animáció jellemzi. „Szeressétek, amit a fiatalok szeretnek, hogy ők is szeressék, amit ti szerettek!” (Don Bosco)Az ifjúság szervezeteként kulturális rendezvények, sportesemények, formációs és ifjúsági vezetőképző programok, rendezvények, kiadványok segítségével keretet ad a magyar szalézi fiatalok ez irányú tevékenységének.Jelentkezz Te is, ha szívesen tennél másokért!A SZALIM Egyesület elnöke: Jani Áron SDB, szalézi ifjúságpasztorációs felelős
Székhely: 1032 Budapest, Bécsi út 173.
Honlap: https://szalim.hu/
Elérhetőségek: https://szalim.hu/szalim-stab/