Adó 1%

Kérjük, rendelkezzen 2023-ban is adójának 1%-val a Don Bosco Szaléziak részéről befogadó szervezetek egyike számára, ahol értékes tevékenységet végzük a fiatalok javára!

Sok olyan helyzet adódik, amikor anyagi eszközökre is szükség van a hatékony segítséghez. Ehhez mindenki hozzá tud járulni, aki személyi jövedelmére adót fizet – még ha ez a kedvezmények miatt csökkentett is – , mert lehetőség van arra, hogy ennek 1 százalékát felajánlják, ami semmilyen többlet költséget nem jelent.

A személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló 1996. évi CXXVI. törvény 4. § szerint a szaléziak részéről befogadó szervezetek lehetnek:

SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM ALAPÍTVÁNY

Adószám: 18402641-1-05
Az alapítványunk a nem alapfeladatok ellátásához szükséges eszközök beszerzését, a tehetséges, de szerény körülmények között élő diákok támogatását, a legkiválóbb tanulók díjazását és számos más tevékenység elvégzését segíti.

BOSCO SZENT JÁNOS IFJÚSÁGI NEVELÉSI OKTATÁSI ALAPITVÁNY

Adószám: 19673752-1-41
A Bosco Szent János Ifjúsági Nevelési és Oktatási Alapítvány a Magyar Szalézi Tartomány központi alapítványa. Az adományokból segítik a hátrányos helyzetű fiatalok iskoláztatását, kollégiumi elhelyezését, támogatnak ifjúsági lelki-, sport- és kulturális rendezvényeket és az oratóriumok működését.

SZALÉZI IFJÚSÁGI MOZGALOM EGYESÜLET

Adószám: 18122167-1-41
A szalézi ifjúsági munkát koordináló „lelkiségi közeg”, ahol találkozik minden olyan csoport, egyesület, fiatal szerveződés, akik magukénak érzik a szalézi lelkiséget és annak nevelői misszióját. Tevékenységeik az ifjúságpasztoráció területét érintik (évközi és nyári találkozók, táborok, oratóriumok, animátorok képzése, önkéntesség stb.).

MAGYAR SZALÉZI MUNKATÁRSAK EGYESÜLETE

Adószám: 18135671-1-41
A közös szalézi hivatás hordozói a világban, a szerzetesekkel közösen felelősek a Don Boscó-i terv megvalósulásáért, amit elsősorban mindennapi feladataikban valósítanak meg, különleges figyelmet fordítva a fiatalokra, különösen a legszegényebbekre.

MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ

Adójának az egyházaknak adható 1%-ával rendelkezzen a Magyar Katolikus Egyház számára.
Technikai szám: 0011
Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint (pl. családi adókedvezmény). Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi. Az egyházaknak biztosított kiegészítő támogatás felosztása ugyanis a rendelkezők száma alapján történik, amelybe a nulla forintról szóló felajánlás is beleszámít.

Az adó 1%-ának felajánlása nem kerül semmibe, de óriási segítség lehet! A legkisebb összeg is számít, ezért kérjük, rendelkezzen adója 1 százalékáról!

Szaléziak.HU